Niezliczone pomysły na aranżacje wnętrz. Pole do popisu dla wyobraźni. Pełna wolność w wyborze nawet najmniejszego szczegółu. Design stał się odzwierciedleniem naszych potrzeb i stylu. Chcemy się bawić, wybierać, tworzyć.
A to dlatego, że dzisiaj projektowanie wnętrz swoich mieszkań stało się nie tylko naszą pasją, ale i komfortem, otwartymi drzwiami do luksusu i spokoju.
Polski rynek jest nasycony każdym stylem. Manewrujemy między polskim klasycyzmem, przemykając przez francuski styl prowansalski ręcznie malowanych mebli, zahaczamy o decupage, kończąc na minimalizmie, wysokim połysku lub dla bardziej szarmanckich – wybieramy zabawę światłem i lustrem stawiając na glamour design.
Nie są nam obcy wielcy projektanci. Odróżniamy wzornictwo Bauhausa od Eamsa, których meble od kilku lat w końcu są dla każdego dostępne i coraz częściej spotykamy je w domach naszych znajomych. Wielkie firmy meblowe czerpią pomysły na aranżacje odwołując się do kultowych projektantów.
Bawimy się kolorem, dodatkami, wzornictwem. Groszki, paski, luksfery, tapety, panele 3d, brokatowe farby, ogromne betonowe płyty. Nawet miejsce finezyjnej lampy nie jest już wybrane z przypadku. Ma swoją rolę nie tylko by świecić lecz zdobić. Być uzupełnieniem ogólnej aranżacji. Odzwierciedleniem nas – codzienności, charaktery, pasji.
Nasze mieszkania stają się naszą wizytówką. Azylem, w którym chcemy czuć się dobrze. Mają być praktyczne, umilać nam czas, stwarzać okazję do spotkań ze znajomymi, zachęcać do gotowania, w najkrótszym czasie i w pełnej wygodzie.
Dlatego uwalniamy kreatywność. Tworzymy przestrzenie niepowtarzalne, indywidualne, dopasowane do naszych potrzeb. Aranżujemy. Nie tworzymy szablonowo. Projektujemy według najnowszych trendów i nowatorskich rozwiązań technicznych. Korzystamy z zawodowców, biur projektowych, wskazówek projektantów.
Nasze mieszkania są odzwierciedleniem naszej osobowości i marzeń. Nadajemy mu nasz charakter i dokonujemy zmian w wystroju za każdym razem kiedy zmieniamy się my. I zaczynamy wtedy na nowo aranżację naszego świata. Przeprowadzamy wtedy inwentaryzację naszych wnętrz, zbieramy nowe wiadomości. Udajemy się w podróż po sklepach, targach. Przeglądamy magazyny, szukamy inspiracji wokoło nas. Wszystko by tworzyć kolejne projekty koncepcyjne, wizualizacje naszych domów. I tworzymy od podstaw.
Na szczęście dzisiaj jest o wiele łatwiej, dostępniej, na każdą kieszeń. Nie musimy balansować między wyborem czy w tym roku wyjechać na wakacje czy przeprowadzić remont mieszkania.
Czasem też na spokojnie, aranżujemy według potrzeb. Stopniowo droczymy się ze swoją przestrzenią. Innym razem tylko zmieniamy miejsce mebli dodatków nadając im nową rolę.
I nową świeżość.
I chociaż nie ma jednej, uniwersalnej recepty na idealne wnętrze, a ich aranżacja nie jest rzeczą łatwą istnieje kilka zasad ogólnych, których wykorzystanie pozwala uniknąć nam rozczarowań, a ich zastosowanie pozwala poprawić wygląd każdej przestrzeni.
Musimy jednak uwzględnić wszystko. Skupić się na każdym elemencie, mającym znaczący wpływ na ogół wyglądu naszego mieszkania.
Dlatego też równie mocno stawiamy nacisk przestrzeń, kolory, światło, faktury i wzory, meble, dekoracje. Szukamy też zależności, elementów spójnych, które kształtują naszą percepcję. Stawiamy na dobre oddziaływanie między podłogą, ścianami a sufitem, meblami a dekoracjami. Oświetleniem a kolorem…Szukamy harmonii. Wszystko w zgodzie ze wszystkimi. A przede wszystkim w zgodzie z Twoimi oczekiwaniami, wewnętrzną wygodą i upragnionym luksusem.
Aranżujemy w imię jednej zasady. Każda przestrzeń ma być zwierciadłem Twojej duszy. Ma być odwzorowaniem Twojej osobowości. Mapą Twoich myśli.
Więc nie bój się bawić swoim mieszkaniem. Spraw sobie przyjemność buszując po zakamarkach sklepów szukając każdej wyjątkowej rzeczy, która sprawi, że poczujesz się szczęśliwym. Aranżuj, zmieniaj, strój, projektuj. Stwórz swoją przestrzeń.